Děti se rodí s obrovským přirozeným vnitřním potenciálem k učení.

Od narození jsou zvídavé a tvořivé. Ke zdravému rozvoji potřebují podnětné a láskyplné prostředí podporující jejich vlastní objevování světa. Toto prostředí jim v Chytrulkách zajišťujeme. V dílničkách pro menší děti se orientujeme zejména na oblast praktického života, která vede děti k samostatnosti, podporuje rozvoj jemné a hrubé motoriky, propojování mozkových hemisfér a spolupráci s ostatními dětmi.

V dílnách pro děti 3-6 opět čerpáme z myšlenek paní Montessori a zaměřujeme se kromě praktického života již i na další oblasti montessori výchovy – tedy smyslovou výchovu, jazykovou výchovu, matematiku a kosmickou výchovu.

Děti budou pracovat s běžnými montessori pomůckami jako je růžová věž, hnědé schody, budou pracovat se smirkovými písmenky a učit se psát, poznávat základy matematiky a to vše formou osobní zkušenosti a tím, že si věci sami osahají.

Vše je o volbě dítěte. Do žádné aktivity děti nenutíme. Je jejich volbou jaká činnost bude právě odpovídat jejich senzitivnímu období.

Pro koho je kurz určen

pro děti od 3 do 6 let

Časová dotace kurzu
  • lekce probíhá 1x týdně (50 minut)
  • 20 lekcí / pololetí
  • max. 8 dětí v kurzu
Cena 130 Kč / 1 lekci (na pololetí obvykle vychází 21 lekcí)

Je možné přihlášení i pouze na jednotlivé lekce. V tomto případě je cena za lekci 170 Kč. Vzhledem k charakteru kurzu však doporučujeme, aby dítě chodilo na celý kurz.