Jóga učí děti hrou, příkladem a přirozenou formou zdravé pohybové návyky, učí děti spolupracovat, nepředhánět se, naslouchat jiným. V józe jde o nesoutěživý přístup, tím cvičení jógy pomáhá dětem otevřít nový pohled na pohyb a sport. Jóga přispívá též psychice dítěte. Naučí děti relaxovat a pomůže jim zvládat stresové situace. Dětská jóga rozvíjí dětskou fantazii, zlepšuje paměť, koncentraci, rovnováhu, protahuje a posiluje tělo, je vhodnou kompenzační pohybovou aktivitou k dalším sportům.

Gymnast cute little girl isolated on a white

Pro koho je kurz učen:

pro děti od 3 do 6 let

Časová dotace kurzu:
  • lekce probíhají 1x týdně
  • 20/lekcí za pololetí
  • skupinová výuka – max. 8 dětí
  • jedna lekce 45 minut

Cena 1800 Kč/pololetí (90 Kč za jednu lekci)

(možnost přihlášení na jednotlivé lekce – cena za lekci 110 Kč)

Dětskou jógu učí pan Ing. Jiří Mlateček:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je mi 48 let a s jógou „koketuji“ od svého „gymnazijního“ věku, tedy více jak 30 let. Jako první se mi do ruky dostala knížka „Od staré Indie k dnešku“, ze které jsem čerpal poznatky o ásanách. V józe jsem tehdy viděl spíše jen tělesná cvičení. Následovala tzv. „éra Lysebetha“, kdy u nás postupně byly vydávány jeho překlady. Tyto knížky pro mě byly velice čtivé a poučné. Následovala období, kdy jsem se ásanám věnoval pravidelně, ale i období (vojna, rodina, stavba domu atd.), kdy se na cvičení nedostávalo času. Navštěvoval jsem oddíl jógy v rámci Sokola Hradec Králové, pár let jsem cvičil pod vedením indického učitele Ajay Bobade.
V roce 2015 jsem absolvoval kurz Instruktor jógy, pořádaný Českým svazem jógy. Tento kurz mi přinesl mnohá poznání, vysvětlil mi vzájemné propojení jednotlivých technik a praktik jógy v klasickém slova smyslu.
Nyní vedu lekce klasické jógy v Hradci Králové a Třebechovicích pod Orebem. V srpnu 2016 budu absolvovat seminář Metodika cvičení dětské jógy při České asociaci dětské jógy. Do budoucna chci rozšířit svoji lektorskou činnost zejména na terapeutické účinky jógy pro děti i dospělé.